Szybka pożyczka przez internet dla zadłużonych – najczęściej zadawane pytania

      Możliwość komentowania Szybka pożyczka przez internet dla zadłużonych – najczęściej zadawane pytania została wyłączona

Możliwość ubiegania się o szybką pożyczkę przez internet, odbierania środków przez bankowość internetową, a nawet wydawanie tych pieniędzy bez wychodzenia z domu to duża dogodność. Firmy pożyczkowe dają taką możliwość również osobom zadłużonym, które traktowane są na tych samych warunkach, co klienci z dobrą zdolnością kredytową. Szybka pożyczka przez internet to proces krótkotrwały, który w szybkim czasie pozwala cieszyć się potrzebną gotówką.

Ile mogę pożyczyć i na jak długo wybierając szybką pożyczkę dla zadłużonych?

Chwilówka udzielana jest na niewielkie kwoty – najczęściej nawet od 100 zł do 2000 zł. Zdarzają się firmy, które udzielają szybkich pożyczek przez internet dla zadłużonych nawet na 5000 zł, jednak jest to kwota trudna do spłacenia biorąc pod uwagę, że okres kredytowania wynosi maksymalnie 120 dni.

Czy potrzebne mi będą jakieś dokumenty?

Firmy pożyczkowe ograniczają formalności do minimum, dzięki czemu wnioskującemu potrzebny jest wyłącznie dowód osobisty. Nie wymaga się żadnych zaświadczeń od pracodawcy na temat zatrudnienia i wysokości dochodów. Wnioskujący składa wyłącznie oświadczenie o dochodach.

Czym jest oświadczenie i jak działa?

Art.9 z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz.715) 1 nakłada na wszystkie instytucje finansowe obowiązek sprawdzania zdolności pożyczkobiorcy do spłacenia zobowiązania. Wybór narzędzia jest jednak dowolny. Mogą to być bazy dłużników, ale też informacje uzyskiwane od wnioskującego, a więc oświadczenie o dochodach. Wskazanie wysokości dochodów i sumy comiesięcznych wydatków pomoże określić, czy pożyczkobiorca będzie w stanie spłacić zobowiązanie.

Czy muszę wykonywać przelew weryfikacyjny?

Weryfikacja tożsamości jest niezbędna, by uzyskać szybką pożyczkę dla zadłużonych, jednak nie musi być w formie przelewu weryfikacyjnego. Coraz więcej firm pożyczkowych korzysta ze specjalnych aplikacji, które integrują się z rachunkiem bankowym i same pobierają potrzebne informacje. Inną opcją jest czek GIRO pozwalający uzyskać gotówkę bez udziału konta bankowego.

1http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20111260715/T/D20110715L.pdf