Na co zwrócić uwagę przy pożyczce pozabankowej?

      Możliwość komentowania Na co zwrócić uwagę przy pożyczce pozabankowej? została wyłączona

Jeśli podejmujesz decyzję odnośnie pożyczki bankowej, to bardzo często zapominasz o tym, czego powinno dotyczyć sprawdzenie jej warunków. Szukasz kwoty, jaką będziesz musiał płacić miesięcznie, podczas gdy to niekoniecznie ona będzie najważniejszym z czynników. Na co masz zwrócić uwagę?

Czytaj uważnie

Od czego by tu zacząć? Cóż, nie da się ukryć, że przeczytanie umowy w całym jej brzmieniu jest niezwykle ważnym krokiem, jaki powinieneś wykonać, jeśli decydujesz się na pożyczkę z gwarantem lub bez niego. Nie zapominaj, że dopóki nie złożysz podpisu pod umową, nikt nie ma prawa Ci niczego narzucić. Jeśli jednak to zrobisz, jeśli ulegniesz presji, musisz liczyć się z konsekwencjami. Dlatego nie daj się zwieźć i dokładnie przeanalizuj swoją zdolność postrzegania warunków danej umowy. Ważne, byś był przygotowany, ze spokojem analizujący zapisy umowy.

Przeanalizuj wszystkie koszty

Wszystkie opłaty, jakie będziesz musiał ponieść. Wszystkie koszty, które trzeba będzie zapłacić – każdy aspekt umowy musi być wzięty pod uwagę. Tu nie chodzi już tylko o kwotę miesięcznej raty czy Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Chodzi o całościową analizę. Co zatem wziąć pod uwagę?

  • RRSO,
  • Kwotę miesięcznej raty,
  • Całą kwotę, jaką będzie trzeba zwrócić,
  • Procent i to, od czego jest zależny.

Zweryfikuj firmę

Ile jest firm pozabankowych oraz instytucji pożyczkowych, tyle możliwości. Jedne oferują pożyczki, chcąc oszukiwać swoich klientów. Inne działają na pograniczu prawa i zapisami w umowach szkodzą pożyczkobiorcom. Jeszcze inne to godne polecenia firmy, które warto wykorzystać. Warto zatem byś – o ile pozwoli Ci czas – przeanalizował rynek, zasięgnął języka i wybrał rozwiązanie, które nie pozwoli na martwienie się potem.

Myśl, nawet przy pożyczce z gwarantem

Przy podpisywaniu umowy na pożyczkę pozabankową – pożyczkę z gwarantem czy też pożyczkę tradycyjną – musisz myśleć. Nie ma innego wyjścia, jak słuchać rozsądku. Dlatego nie rezygnuj z analizy, nie zapominaj o swoim bezpieczeństwie i dokładnie czytaj zapisy, a o te, których nie rozumiesz, zapytaj w siedzibie firmy.